Treści dla osób pełnoletnich.


W Złodziejewie – pierwsze urodziny czasem podsumowań

Treści dla osób pełnoletnich.

Warsztaty Fotografii Artystycznej „Wiele dróg – jedna pasja” w Złodziejewie – pierwsze urodziny czasem podsumowań…

Wielokrotnie pisaliśmy już o prekursorskich „koloniach twórczych” w Złodziejewie. Październik był okazją do podsumowań tamtejszych wydarzeń, ponieważ absolwenci razem z organizatorką świętowali Roczek. Zdaje się, że żadne inne miejsce w Polsce nie ma tak ciekawej i różnorodnej oferty warsztatów fotograficznych. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: warsztaty weekendowe i tygodniowe, o różnym stopniu zaawansowania, zajęcia praktyczne i teoretyczne z: aktu, portretu, w studiu, w plenerze; kurs postprodukcji; pokazy technik szlachetnych; a co najważniejsze: skupia ono różnorodnych twórców – wybieranych bez snobizmu i ograniczeń. Złodziejka zaprasza do współpracy najciekawszych wg niej niezależnych fotografów z Polski. Wyselekcjonowała także najpiękniejsze uduchowione modelki, które nie tylko wyglądają świetnie, ale również dzielą się swoimi emocjami.

W ciągu roku w Złodziejewie odbyło się kilkanaście edycji różnych warsztatów, zajęcia poprowadziło w sumie 18stu fotografów, zapozowało kilkanaście modelek przygotowywanych przez profesjonalne wizażystki, kreacji użyczyło kilku projektantów… Odbyły się także trzy zjazdy absolwentów/plenery fotograficzne, będące bonusem dla tych, którzy ukończyli Złodziejewo. Z końcem września 2011 było więc co świętować! A jakże można było uczcić Roczek Warsztatów fotograficznych jak nie solidnym plenerem(?)

Na tę okoliczność z różnych zakątków Polski zjechali się absolwenci, by zaspokoić swą fotograficzną chuć. Do owego zaspokajania posłużyły arcyciekawe osoby: eteryczna długowłosa brunetka Karolina Kumorek, rudowłosa utalentowana aktorka Teatru Śląskiego Agnieszka Radzikowska, ekscentryczna i tajemnicza tworząca także muzykę i grafiki Anna Nathashah Kamińska, kolejna piękna aktorka-kobieta kameleon Lena Kozińska, skośnooka, delikatna i zarazem wyrazista Beti Sopczyńska, właścicielka ciała idealnego i do tego brązowa medalistka mistrzostw świata mikrolotów Dominika Jurkiewicz, która wystąpiła w podwójnej roli – modelki i projektantki. Swoje projekty udostępnił podczas tego dwudniowego pleneru także Błażej Teliński – finalista konkursu Off Fashion, wyróżniony podczas Sopot Fashion Days jako jeden z najlepiej zapowiadających się projektantów w Polsce, jeden z 10 finalistów konkursu na głównego projektanta firmy Solar. Błażej pierwszego dnia wykonał także fryzury naszym pięknościom. Malowała je Paulina Kokowska. Drugiego dnia wizaże i stylizacje fryzur wykonała współpracująca ze Złodziejewem Magda Premiere Milewska. Nad całością oczywiście czuwała Marcelina Złodziejka Oczkowska, w asyście tworzącego pamiątkowy film z tego wydarzenia Andrzeja Fetischa Frankowskiego.

Owa dokumentacja zdjęciowa może być i jest dowodem na to, jak wiele może się wydarzyć w jednym miejscu dosłownie w dwa dni. Stary folwark o specyficznym klimacie pobudza wyobraźnię twórców i odciska piętno na fotografiach popełnianych w tym miejscu, ale pozostawia miejsce na indywidualizm. Magia tego miejsca, tak jak złodziejewscy wykładowcy – otwiera drogi i daje możliwość wyboru. W Złodziejewie łączy ludzi po prostu pasja…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)


Komentarze

GZ

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz