Dowód tożsamości – Jany Romanovej, Lookout Gallery

Jana Romanova tworzy w nurcie fotografii dokumentalnej w Lookout Gallery

Mam przyjemność poinformować, że 11 września (we wtorek) o godz. 19 w Lookout Gallery odbędzie się wernisaż wystawy „Dowód tożsamości” rosyjskiej fotografki młodego pokolenia Jany Romanovej. Będzie to pierwsza indywidualna prezentacja twórczości artystki w Polsce. Do tej pory jej fotografie były pokazywane m.in. w Rosji, Hiszpanii, Finlandii, we Włoszech, a niedługo zostaną także zaprezentowane w Argentynie.

Jana Romanova tworzy w nurcie fotografii dokumentalnej. W swojej pracy, przygląda się codziennemu życiu współczesnych Rosjan, dwadzieścia lat po upadku Związku Radzieckiego. Pośród bohaterów jej zdjęć są pary spodziewające się dziecka, strażacy codziennie obcujący ze śmiercią, demonstranci protestujący przeciwko niesprawiedliwym wyborom, a nawet ostatni rdzeni mieszkańcy Rosji.

„Tworzę historie, które pomagają mi znaleźć odpowiedzi na pytania o tożsamość i role, jakie ludzie odgrywają w społeczeństwie. Z bohaterami moich zdjęć spędzam dużo czasu, chcąc stać się częścią ich życia. Wszystko po to, aby lepiej zrozumieć własne” – tak o swojej twórczości pisze rosyjska fotografka.

Wystawa czynna: 12.09 – 20.10.2012
Wernisaż: 11 września o godz. 19:00

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

12 września, w środę o godz. 19:00 spotkanie z Janą oraz wykład, który poprowadzi na temat współczesnej fotografii rosyjskiej. Jana będzie w Polsce od 10 września do 13 września. Daje to możliwość przeprowadzenia wywiadu osobiście! Możemy też umówić Państwa wcześniej, na wywiad w formie elektronicznej.

To już trzecia wystawa organizowana przez Lookout Gallery. Zarówno pierwsza „Poławiacze snów”, na której zaprezentowaliśmy prace trójki międzynarodowych artystów – Sary Wilmer, Alexandra Bindera oraz Julki Paluszkiewicz, jak i druga – indywidualna wystawa prac Anny Orłowskiej „Wsiąkanie”, spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności i mediów.

Więcej informacji na temat samej wystawy „Dowód tożsamości” oraz profilu galerii znajdziecie Państwo na stronie galerii: www.lookoutgallery.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

REKLAMA


Komentarze

GZ

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz