Zdjęcia mówią same za siebie… – Warsztaty w Złodziejewie

Co by tu powiedzieć o Złodziejewie, żeby nie przegadać?, tym bardziej, że o tych warsztatach dostatecznie głośno i wyraźnie mówią same owoce, czyli zdjęcia powstałe na tamtejszych plenerach.

Może wystarczy tylko tyle, że organizatorzy Warsztatów „Wiele dróg – jedna pasja” w Złodziejewie wciąż nie przestają zaskakiwać, wymyślając dla Uczestników tychże warsztatów wciąż nowe atrakcje, a wszystkie te oscylujące wokół fotografii, po to, by czas od rana do później nocy wypełniony był tylko naszą wspólną Pasją i tak, by właśnie w tej dziedzinie pozwolić się Wam rozwijać.

Fot. Sebastian Kozłowski

Fot. Sebastian Kozłowski

Osoby zapoznające się z portfolio Absolwentów Złodziejewa trwożą się, iż być może tamtejsza poprzeczka dla nich jest za wysoka, że te warsztaty nie są dla amatorów, a raczej dla profesjonalistów – nic bardziej mylnego! Faktycznie są to warsztaty skierowane do osób wymagających, bowiem na tych spotkaniach nic nie jest podane na tacy. Ale na każdym etapie swej drogi, na każdym etapie fotograficznego rozwoju można dowiedzieć się czegoś nowego, czegoś więcej. Nie ma ludzi, którzy wiedzą wszystko!

Są to kursy, które raczej zmuszają do myślenia i kreowania swoich światów aniżeli do powielania cudzych. Nie jest to „pstrykaliada jeden przez drugiego” (choć oczywiście i takie sytuacje, gdy widzi się jakiś cud, są nie do uniknięcia). Owymi cudami są słynne złodziejewskie modelki wystylizowane samodzielnie przez fotografów, którym udostępniona jest nie mniej słynna złodziejewska garderoba, lub przy pomocy stylistek czy projektantek zapraszanych do współpracy. Modelki to nie tylko „modelki”, Złodziejka (organizatorka) spełniając także swoje fotograficzne marzenia i wizje zaprasza na sesje osoby nietuzinkowe, o cudnej urodzie, często utalentowane – dla przykładu gościem na warsztatach bywa tancerka flamenco Dorota Dzięcioł, czy primabalerina z Opera Nova w Bydgoszczy Angelika Gembiak.

Fot. Bartek Wierzbicki

Fot. Bartek Wierzbicki

 

Fot. Agnieszka Ławniczak

Fot. Agnieszka Ławniczak

Reasumując oferta wciąż się rozciąga i możecie w Złodziejewie znaleźć kurs dla zupełnie początkujących fotografów, na którym młode mamy; starsze osoby; marzyciele, chcący kraść chwile bardziej profesjonalnie nauczą się, jak obsługiwać lustrzankę cyfrową, poznają podstawy kompozycji zdjęć etc.; znajdziecie szkolenia dla bardziej i mniej zaawansowanych z cyfrowej obróbki zdjęć; weekendowe spotkania z mistrzami fotografii; tygodniowe Twórcze wczasy, warsztaty fotografii ślubnej. Hitem tego roku na rynku warsztatów fotograficznych w Polsce były warsztaty z niezwykle utalentowaną Rosjanką mieszkającą obecnie w Portugalii – Anką Zuhavrlevą, które zaowocowały dziesiątkami magicznych, baśniowych zdjęć.

Owoce  warsztatów ślubnych, fot. Katarzyna Rolak, Ernest Cendrowski

Owoce warsztatów ślubnych, fot. Katarzyna Rolak, Ernest Cendrowski

Owoce warsztatów ślubnych, fot. Katarzyna Walter, Tomasz Jurewicz, Karolina Grabska Wilk

Owoce warsztatów ślubnych, fot. Katarzyna Walter, Tomasz Jurewicz, Karolina Grabska Wilk

Fot. wg pomysłu Anki Zhuravleva Magda Wójcik

Fot. wg pomysłu Anki Zhuravleva Magda Wójcik

Na pewno nie bez znaczenia jest też wyjątkowa umiejętność wyszukiwania niezwykłych wnętrz do sesji przez organizatorkę, co ma również przełożenie na zarażanie modą organizowania warsztatów oraz plenerów w całej Polsce w pałacach i ich ruinach. Największe gratki trafiają się Absolwentom, dla których w specjalnych cenach organizowane są wypady do najpiękniejszych, najbardziej fotogenicznych zabytków w Polsce.

zdjecia-mowia-7

Fot. Marcelina Oczkowska

Fot. Marcelina Oczkowska

Fot. Tomasz Miksa

Fot. Tomasz Miksa

Fot. Renata Młynarczyk

Fot. Renata Młynarczyk

Co tu jednak dużo mówić, pisać i zachwalać – wystarczy przyjrzeć się ilości, jakości i przede wszystkim RÓŻNORODNOŚCI zdjęć ze Złodziejewa. Wielu chwali różnego typu warsztaty, reklamując je zdjęciami prowadzących, lub o zgrozo zupełnie niezwiązanych z warsztatami osób, a zdjęć ich Absolwentów nie widać… Możliwości Złodziejewa macie jak na dłoni – w galerii Absolwentów, we wspomnieniach, w artykułach, w referencjach.

Zapraszamy zatem TU do małego wycinka galerii oraz na stronę internetową w celu podziwiania galerii, do czytelni i poradnika, w której znajdują się artykuły tworzone z myślą o tych, którzy chcą, by dzielić się z nimi wiedzą wirtualnie oraz zapoznania się z programem, podobno są jeszcze ostatnie miejsca na warsztaty i plenery przed planowaną przerwą zimową….

ZAPRASZAMY!

Strona:
http://www.warsztatywzlodziejewie.pl/

Facebook:
https://www.facebook.com/Zlodziejewo

Fot. Anna Myśliwczyk

Fot. Anna Myśliwczyk

Fot. Tomasz Ośmiałowski

Fot. Tomasz Ośmiałowski

 

Fot. Beata Banach

Fot. Beata Banach

Fot. Karolina Amberville

Fot. Karolina Amberville

Fot. Berenika Łysogórska

Fot. Berenika Łysogórska

Fot. Tomasz Jurewicz

Fot. Tomasz Jurewicz

Fot. Marta  Jeske-Bogaczyk

Fot. Marta Jeske-Bogaczyk

Fot. Krzysztof Koźmiński

Fot. Krzysztof Koźmiński

Fot. Marzena Matkowska

Fot. Marzena Matkowska

Fot. Piotr Rojewski

Fot. Piotr Rojewski

Fot Marta Voodica Ciosek

Fot Marta Voodica Ciosek

Fot. Wojciech Trzepizur

Fot. Wojciech Trzepizur

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

REKLAMA


Komentarze

GZ

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz