F A C E S

Jest to projekt fotograficzny, w którym udział może wziąć każdy. Im więcej różnorodnych twarzy, tym ciekawszy projekt. Projekt jest otwarty i nabór nadal trwa. Zapraszam osoby wykonujące różne zawody i będące w różnym wieku.

FACES
Celem projektu jest pokazanie emocji na twarzach różnych ludzi w bardzo bliskim kadrze. Ciekawią mnie zachowania ludzi, których większość widzę pierwszy raz w życiu, a także obserwowanie i zapisywanie na karcie aparatu emocji, jakie pojawiają się na ich twarzach. Szukam osób, które są bardzo do siebie podobne, a także ludzi o nietypowych rysach. Prócz samego zrobienia zdjęcia ciekawi mnie odbiór moich fotografii przez osoby zgromadzone na wystawie – jakie będą mieć reakcje, czy razem z uśmiechniętymi twarzami będą się uśmiechać, a z zdenerwowanymi odczuwać niepokój?

Projekt kieruję do osób w różnym wieku, uprawiających różne zawody; raczkujących dzieci, uczącej się młodzieży, czy będących na emeryturze. Im więcej osób się zgłosi, tym ciekawszy będzie projekt. Nie ma ograniczeń. Chcę Was takimi, jakimi jesteście na co dzień. W projekcie stawiam na naturalność, a więc wszelkie „maski” zostawcie w domu. Nie interesuje mnie pośpiech. Z każdą osobą prowadzę krótką rozmowę, chcąc ją poznać, wymienić się doświadczeniem, a może i zyskać dobry kontakt na przyszłość.

Do stworzenia projektu zainspirowały mnie prace dwóch fotografików: Martina Schoeller-a oraz Thomasa Ruff-a. Ja jednak idę o krok dalej – zbliżam się do modela „ucinając” mu uszy, a zostawiając to, co najważniejsze – oczy, usta poliki i nos – sedno naszych emocji. Dzięki bliskim kadrom pokazuję jak bardzo podobne są twarze oraz jak bardzo się różnią.

O mnie: Nazywam się Joanna Kiczka „Jotka”, mam 32 lat. Ukończyłam Europejską Akademię Fotografii i Uniwersytet Warszawski (Muzykologię). Specjalizuję się w fot. mody, portretowej i reklamowej. Miałam publikacje w Magazynach: Pani, Viva!, High Living, Kobieta i Życie, Weranda, VU Mag, laMODEinfo, Ostrovia, Silesia i Vege. Od 2 lat jestem wykładowcą fotografii (Toruńska Szkoła Fotografii, Fundacja Promocji i Rozwoju Kultury „żART”, Groupon, ArtBem, GoWork.pl). Jestem laureatką 7 konkursów fotograficznych, byłam przewodniczącą Jury na konkursie „eko-moda”.  W dniach 5-16 marca 2012 roku miała miejsce moja wystawa fotografii mody pt. „EKO-uwięzieni” w w-wskiej Galerii Sztuki Współczesnej „Schody”, która spotkała się z zainteresowaniem gości i mediów (TVP, wp.pl, Dziennik Metro, sophisti.pl, Magazyn Vege), druga edycja tej wystawy miała miejsce w Kielcach z zaproszenia Fundacji Odzyskaj Środowisko, trzecia edycja wraz z teatralnym pokazem mody inspirowanym ekologią mojego autorstwa odbyła się w Novym Kinie „Przedwiośnie” w Płocku.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

REKLAMA


Komentarze

  • kasialec 1 października 2016

    hmm.. Całość bardzo interesująca. Ta wiedza na pewno mi się przyda. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz