CZAROWNE LATO White Alice – relacja z edycji lipcowej 2013

Kolejna lipcowa edycja ‘Czarownych Warsztatów’ odbyła się w miejscowości BUDY LUCIEŃSKIE.

Malownicze plenery Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego i jezioro. Stacjonowaliśmy w ośrodku „Słoneczna Farma” Nazwa ta przyniosła nam rzeczywiście szczęście. Pogoda była rewelacyjna. Do tego magiczna osoba pani Mirki, właścicielki ośrodka, która przywitała nas śpiewająco grając na pianinie www.warsztatyfoto.eu/miejsce.html Ciekawostką, jest to, że miejsca na edycję lipcową rozeszły się błyskawicznie, bo już w zimie. Warsztaty były  wyczekiwane przez uczestników. Dopisała nie tylko frekwencja ale i nastroje. Od samego początku czuć było pozytywne nastawienie i zapał do sesjowania.

Zwyczajowo zajęcia podzielone były na część teoretyczną, odwiedziny gości i sesje plenerowe. Pierwsza część warsztatów była przeznaczona na zdjęcia portretowe i modowe. Druga część na zdjęcia topless i akt. Pozowały przepiękne, profesjonalne modelki. Każda z nich obdarzona unikatowym typem urody. www.warsztatyfoto.eu/fotomodelki.html Za wizaż i fryzury odpowiadała specjalistka w tej dziedzinie Renata Bator. A całość warsztatów uwiecznił na filmie backstage Amadeusz Andrzejewski.

Warsztaty otwierały stylizacje folkowe. Nasze modelki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniły się w leśne nimfy i wodne rusałki. Białe, zwiewne stroje i wianki z polnych kwiatów. Prawdziwą furorę zrobiły kucyki i kozy, które idealnie wpisały się w sielski nastrój zdjęć. Uwadze męskiej ekipy nie umknęła  pomarańczowa koparka, która ku zdziwieniu White Alice z dużym powodzeniem wzięła udział w sesjach 🙂

Dużą przyjemność sprawił wszystkim ‘dzień ofeliowy’ Tym razem modelki pozowały w romantycznych stylizacjach. Motywem przewodnim były aranżacje z żywych kwiatów przygotowane przez firmę Czag Florist. W ramach niespodzianki pozowała dodatkowo Justyna Owczarska. Uczestnicy mieli do dyspozycji 3 modelki na planie. Piękne bukiety i  kaskady różnobarwnych płatków wyczarowały jedyny w swoim rodzaju malarski klimat.

Całodniowa wycieczka do OPOROWA była uwieńczeniem części modowej. Kolejna zmiana stylizacji i okoliczności plenerowych. Bajkowy zamek otoczony fosą i rozłożysty, zabytkowy park. Wyjątkowe miejsce pełne uroku i tętniące zamierzchłą historią. Prawdziwa gratka dla zainteresowanych fotografią fashion. Tym razem modelki pozowały w eleganckich kreacjach od Patrycji Pagas.

Część aktowa to sesje nad jeziorem Lucieńskim i malownicze polany skąpane w promieniach zachodzącego słońca. Mroczne, pogańskie wiły i „Baśń o królu Lechu” Uczestnicy podzieleni na 3 grupy mieli za zadanie stworzyć swój odrębny scenariusz. Należy wspomnieć, że tego dnia oprócz modelek pozował Lech Korusiewicz, który bardzo szybko podbił nasze serca wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Ostatniego dnia warsztatów nikt nie myślał o wyjeździe. Tym bardziej, że mieliśmy okazję rozbudować wspomnianą historię, bazując tym razem na unikatowych kreacjach od Lidii Sajdak (LIIL)

Oprócz zdjęć odbywały się także zajęcia teoretyczne. Poruszane były tematy: światła w plenerze, kompozycji i komunikacji fotografa z modelką. Uczestnicy zetknęli się z prawem autorskim i wykładem dotyczącym psychologii twórczości. Niewątpliwą atrakcją były zajęcia z jogi prowadzone przez Lecha, który zaskoczył wszystkich po raz kolejny. Tym razem wystąpił w roli zawodowego instruktora !!! Odwiedziła nas także Agencja Artystyczna Ido promująca obecnie publikacje „Kolory Nadziei” (książka i dwie płyty muzyczne) Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z autorami tego nietypowego przedsięwzięcia. http://www.kolorynadziei.pl/ Wykład dotyczący ‘technik filmowania lustrzanką cyfrową’ przeprowadził Amadi (guru świata filmowego i nasz niezastąpiony operator) W samym środku warsztatów przybył  Łukasz Jankowski-Wojtczak (obdarzony talentem kabaretowym, prawdziwy animator i człowiek renesansu) Najpierw przeprowadził wykład nt.: ‘dylematu doboru właściwego sprzętu do indywidualnych potrzeb fotografującego’ Następnie przedstawił swój autorski projekt: „Droga Krzyżowa na Fotografiach’ http://www.footoo.pl/dknf/

„ –Przez całe lato działo się na prawdę sporo. Każdy z fotografujących był w swoim żywiole. To były wyśnione wakacje dla każdego miłośnika zdjęć. Kolejne, tygodniowe edycje odbędą się za rok. Tymczasem zaskakuję i przenoszę magiczną atmosferę do miasta. Zapraszam na jesienne, weekendowe edycje ‘Czarownych Warsztatów’ 2013, które odbędą się w PŁOCKU. Ognistowłose modelki i zabytkowa architektura. Zjawiskowe stylizacje i kreacje od projektantów. Kolejni goście ze świata kultury i sztuki. A wszystko to już za moment, bo w październiku. Grzech nie skorzystać, a więc zapraszamy :)”

aktualności na facebook:
https://www.facebook.com/pages/Warsztaty-Fotografii-Artystycznej-WHITE-ALICE/131264216946129?fref=ts

oficjalna strona: http://www.warsztatyfoto.eu/

kontakt: alice_white@poczta.fm

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

REKLAMA


Komentarze

GZ

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz